041027036

Om Sebro

​Sebro Maskin AB bildades 1997 i Södra Åby av Servin & Brorsson. År 2005 flyttade firman till Verkstadsgatan 3 i Trelleborg där vi finns nu.

Vad gör vi?

I dagsläget är vi auktoriserade Bobcat och Lunberg -återförsäljare.

Förutom service och reservdelar till Bobcat och Lundberg är vi auktoriserade på Doosan-service och reparationer åt Maskinia AB.

Det stannar narturligtvis inte här. Vi reparerar & servar även andra entreprenadmaskiner, traktorer, lastbilar samt redskap & tillbehör som tex. hammare, saxar, pallgafflar, sopskoper, grävaggregat och olika modeller av rotatorer som Indexator & Engcon.

Vi har även en maskinbearbetnings sida med 3 st supportsvarvar, 2st bäddfräsar, planslip. På plåt sidan finns kantpress och gradsax.

Den breda kompetensen inom företaget gör det lättare om ni ringer oss och frågar vad ni vill ha utfört.

Vad säljer vi?

Nya Bobcat, Lundberg redskapsbärare, reservdelar, redskap, hydraulikdetaljer, hydraulslangar mm mm.

Personal

​Google Map

​Adress

​Sebro Maskin AB

Verkstadsgatan 3

23166 Trelleborg

0410 27036

servin@sebro.se

​Per Brorsson

brorsson@sebro.se

0708-270361

​Per Servin

servin@sebro.se

0708-270360

Verkstad

Mattias Bauer

mattias@sebro.se​

​Henrik Krondahl

henrik@sebro.se

Jonas Åberg

jonas@sebro.se​

​Stefan Nordqvist

stefan@sebro.se

Lagret

Kristofer Andersson

reservdelar@sebro.se​

​Sebro Maskin AB

Öppettider Mån-Fre 7-12 12.30-16

Telefontider Mån-Fre 7-12 12.30-16​